Вугрі, висипи та акне потребують ефективного, дбайливого способу лікування. Одним із широковідомих та дієвих засобів для місцевого лікування проблемної шкіри є бензоїл пероксид. Про його особливості та правильне застосування - читайте далі.

 

Бензоїл пероксид застосовують як монокомпонент, так і у комбінації з антибіотиками чи ретиноїдами. БПО зменшує розмноження Cutibacterium acnes на шкірі, що сприяє швидкому видаленню омертвілих клітин шкіри, які можуть закупорювати пори та утворювати комедони. Крім того, БПO ефективний при різних видах та ступеню уражень вугрів.

 

Хімічні властивості та механізми дії

 

БПО або (C6H5CO)2O2 є нетоксичною кристалічною речовиною без кольору та запаху. Він складається з двох бензоїльних груп, з’єднаних пероксидним зв’язком. Бензоїл пероксид отримують обробкою пероксиду водню бензоїлхлоридом. Коли зв’язок кисень–кисень у пероксиді слабкий, він утворює вільні радикали внаслідок поділу. Як показує ця реакція, продукти є високоактивними радикалами, що містять один неспарений електрон.

 

БПO руйнується при контакті зі шкірою, утворюючи бензойну кислоту та кисень. Однак акне не розвивається в насиченому киснем аеробному середовищі, і після проникнення в роговий шар БПO швидко генерує вільні радикали, які окислюють білок у клітинних мембранах бактерій. Цей процес вбиває бактерії і тим самим бореться з висипами. Крім того, БПО діє як токсин проти акне, а не як антибіотик, тому стійкість до БПO не виникає.

 

Правила використання БПО

 

            Перш ніж використовувати засоби із вмістом бензоїл пероксиду для лікування прищів, впевніться, чи немає у вас алергії на нього. Щоб перевірити, нанесіть невелику кількість на невелику ділянку прищів протягом трьох днів. Якщо у вас виникла алергічна реакція, припиніть використання цього засобу. Якщо у вас немає алергічної реакції, ви можете розпочати лікування шкіри.

 

Зазвичай, БПО рідко викликає алергічну реакцію чи дискомфорт, але не слід нехтувати правилами використання та порадами дерматолога. Не використовуйте БПО не за призначенням та наносьте на шкіру лише необхідну кількість засобу, не більше та не частіше, ніж призначив лікар. Адже це може спричинити подразнення шкіри.

 

Використовуйте засоби із вмістом БПО систематично та невдовзі ви помітите, як покращиться стан вашої шкіри.

 

Уникайте потрапляння БПО в очі, ніс, губи, рот або піхву. Не використовуйте на ділянках шкіри з порізами, подряпинами або сонячними опіками. Якщо він потрапив на ці ділянки, негайно змийте його.

 

Ретельно вимийте руки до і після використання препарату.

 

Правила використання гелей Perolite 2,5% та 5%:

 

Перед нанесенням гелю переконайтеся, що ваша шкіра чиста та суха. Нанесіть тонким шаром на уражені ділянки і обережно втирайте.

 

Правила використання мила Perolite:

 

Вспініть мило та акуратно нанесіть аплікацію обличчя, не зачіпаючи ділянку навколо очей. Застосування мила потрібно починати з аплікацій тривалістю до 30 секунд та при відсутності реакції з поступовим збільшенням на обличчі до 2 хвилин, а на тілі до 5-10 хвилин. Після цього змийте все прохолодною водою. Повторюйте 1-2 рази на день, вранці і ввечері.

 

Якщо ви пропустили використання препарату, застосуйте його якомога швидше. Однак, якщо настав час наступного нанесення, пропустіть його та поверніться до звичайного графіка використання засобу з БПО.

 

Зберігання

 

Зберігайте засоби із вмістом бензоїл пероксиду в закритому контейнері при кімнатній температурі, подалі від тепла, вологи та прямого світла. Також уникайте перемерзання засобів.

 

Зберігати в недоступному для дітей місці.

 

Перевіряйте термін придатності та не використовуйте засоби після їх закінчення.