Взимку шкіра страждає від низки негативних погодних факторів. Холодне сухе повітря може легко подразнити шкіру, а брак сонячного світла провокує тьмяність і втрату еластичності. Та не варто опускати руки і чекати, що шкіра відновиться самостійно. Дотримуйтесь наступних порад та поверніть своїй шкірі пружність та здоровий вигляд.

 

У цьому матеріалі ми зібрали 10 ефективних та актуальних порад по догляду за шкірою після зимового періоду схвалених нашими дерматологами.

 

Що відбувається з вашою шкірою взимку?

Філагрин - це один із найважливіших білків нашої шкіри, що сприяє підтримці бар’єрних функцій та природних зволожуючих факторів. Але за період зими він суттєво зменшується. Він також може зменшуватися з віком та гормональними змінами. А в поєднанні з сухою холодною погодою, низькою вологістю та опаленням у приміщенні, це призведе до зневоднення, сухості та погіршення стану шкіри.

 

Зволоження шкіри один із ключових факторів, які відповідають за збереження здоров’я шкіри взимку. Зневоднення шкіри, яке провокують холодне повітря, суворі зимові вітри, перепади температури можуть легко призвести до захворювань шкіри. Серед поширених зимових проблем зі шкірою, які можуть загострюватись саме взимку, виділяють наступні:

 

1. Екзема - поширене захворювання шкіри, що характеризується запаленими, червоними та сверблячими ділянками шкіри, спричинена поєднанням активації імунної системи, чинників навколишнього середовища та стресу. Холодна суха погода може викликати спалахи екземи взимку.

 

2. Псоріаз - це тривале захворювання, яке викликає червоні, сверблячі лускаті плями на шкірі, які загострюються протягом кількох тижнів або місяців, перш ніж згаснути або настати ремісія. Холодна погода та недостатнє сонячне світло можуть спричинити загострення псоріазу взимку.

 

3. Розацеа - викликає почервоніння обличчя та очей. Узимку через мороз та недостатнє зволоження шкіри часто виникають спалахи подразнення, що призводять до захворювань шкіри, таких як розацеа.

 

4. Атопічний дерматит - ​​це хронічне запальне захворювання шкіри, що супроводжується свербінням. Взимку традиційно відбувається загострення перебіг хвороби.

 

5. Гусяча шкіра - це дерматологічне захворювання шкіри. Це нешкідливий стан, за якого відбувається надмірне ороговіння шкіри в зоні волосяних фолікулів. Гіперкератозу характерна сезонність: влітку захворювання стихає, а взимку, навпаки, висип загострюється.

 

10 порад щодо догляду за шкірою взимку та у міжсезонні від наших дерматологів

 

Щоб відновити свою шкіру не потрібно кардинально змінювати доглядові засоби. Достатньо дотримуватись наступних простих порад:

 

1. Часто зволожуйте шкіру. Густі зволожуючі креми, що містять кераміди та гіалуронову кислоту допоможуть утримати вологу у вашій шкірі. Вибирайте густіші креми замість легких, адже чим густіший зволожуючий крем, тим краще. Серед фаворита у наших дерматологів зволожуючий крем - Dermolite Replenishing.

 

2. Перейдіть на легкі зволожуючі засоби для вмивання. У холодний період уникайте агресивних миючих засобів на обличчі. Як правило, будь-який миючий засіб, який залишає вас «скрипучим», позбавляє шкіру природної вологи. Використовуйте ніжні, зволожуючі миючі засоби без ароматизаторів для щоденного очищення. Пінка Glicolite Max - це чудовий варіант, щоб підтримувати шкіру зволоженою та водночас чистою.

 

3. Шкірі схильній до появи акне може знадобитись засіб для подолання точкових висипів. Обирайте гель для поодиноких висипів Perolite 2,5%, або гель Perolite 5%.

 

4. Обмежте себе гарячим душем. Зимова погода викликає бажання довго приймати гарячий душ, але гаряча вода ще більше висушить шкіру. Обмежте душ до 15 хвилин і використовуйте теплу воду, щоб уникнути подразнення шкіри.

 

5. Уникайте жорстких скрабів та глибоких пілінгів, адже вони можуть подразнювати суху шкіру та спричиняти загострення екземи. Уникайте цього, якщо у вас в анамнезі є екзема або суха шкіра. Використовуйте мило Perolite для очищення проблемної шкіри.

 

6. Використовуйте АНА-кислоти для бережного відлущування ороговілих клітин.

 

7. В будь-якому випадку та у будь-яку пору року вам необхідний сонцезахисний крем. Незважаючи на те, що сонячні промені UVB не такі сильні взимку, промені UVA все ще присутні і можуть зістарювати вас. Не кажучи вже про те, що відбиття сонячних променів крізь хмари та сніг може призвести до серйозних сонячних опіків, навіть якщо надворі не сонячно. Не забувайте використовувати SPF 30+ щоранку та повторно наносити його під час зимових прогулянок на свіжому повітрі.

 

8. Пийте достатньо води та зволожуйте повітря в приміщенні.

 

9. Не забувайте про шкіру губ. Щоб сухі губи не потріскалися використовуйте зволожуючий бальзам для губ щоранку та протягом дня, щоб утримувати вологу.

 

10. Уникайте подразнювальних компонентів у своїх засобах у догляді за шкірою.

 

Ці десять простих, але дуже важливих правил необхідно дотримуватись особливо у зимовий період та після. Якщо вам необхідна консультація спеціаліста та підбір необхідних засобів для лікування шкіри - залиште свою заявку і ми зв’яжемось із вами .