Зіткнувшись з вугровими висипами ваш дерматолог може порадити вам один із двох найвідоміших компонентів - саліцилову кислоту, або ж бензоїл пероксид. Вони обидва допомагають очистити шкіру від забруднень та бактерій, а також прибрати вугрові висипи та запобігти появу нових. У цій публікації ви дізнаєтесь більше про відмінності цих двох компонентів, про їх переваги та особливості використання.

 

Які відмінності та переваги кожного інгредієнта?

 

Обидва інгредієнти набрали неабияку популярність серед компонентів у засобах, що націлені на боротьбу з прищами, очищенням шкіри, пригніченням росту шкідливих бактерій, зменшенню запалень та відлущуванню. Але кожен з них має свої особливості та властивості, які варто виокремити.

 

Саліцилова кислота

 

Саліцилова кислота найкраще працює проти чорних і білих цяток. При регулярному використанні цей інгредієнт також може запобігти утворенню нових комедонів у майбутньому.

 

Перекис бензоїлу

 

Бензоїл пероксид найкраще діє на традиційні червоні, заповнені гноєм прищі (пустули).

 

На додаток до видалення надлишку жиру та відмерлих клітин шкіри, бензоїл пероксид допомагає вбити бактерії, що провокують появу прищів під шкірою.

 

Які супутні побічні ефекти?

 

Хоча побічні ефекти кожного інгредієнта відрізняються, обидва продукти вважаються безпечними. Вони також безпечні для використання під час вагітності. Але, важливо врахувати, що саліцилову кислоту не слід використовувати людям з алергією на аспірин.

 

Обидва інгредієнти можуть викликати сухість і подразнення, коли ви тільки починаєте їх використовувати.

 

Алергічні реакції виникають вкрай рідко, але вони часом можливі. Все залежить від особливостей шкіри та переносимості компонентів.

 

До прикладу, саліцилова кислота висушує надлишок жиру (шкірного сала) у ваших порах. Однак вона може видалити занадто багато жиру, зробивши ваше обличчя сухим.

 

Інші можливі побічні ефекти включають:

  • свербіж
  • лущення шкіри
  • печіння або ж поколювання

 

Бензоїл пероксид також може вразити занадто чутливу шкіру. Більші концентрації компонента іноді сушать більше, ніж саліцилова кислота, тому може викликати сильніше подразнення.

 

Порадьтесь з вашим лікарем щодо використання обох компонентів, якщо у вас можлива екзема, себорейний дерматит чи псоріаз.

 

Що найкраще підійде саме вам

 

Компонент, який ви виберете, залежатиме від:


 

  • Тип акне. Саліцилова кислота більш ефективна проти чорних і білих крапок. Перекис бензоїлу добре допомагає при гнійничках та запаленнях.
  • Тяжкість перебігу акне. Обидва інгредієнти призначені для помірних висипань, тобто 1-2 стадії тяжкості акне.Відповідно, вам може знадобитися кілька тижнів, щоб досягти повного ефекту. Однак бензоїл пероксид може продемонструвати певний результат швидше.
  • Ваш загальний стан шкіри. Саліцилова кислота є м’якшою і може не так сильно уражати чутливу шкіру, як бензоїл пероксид.
  • Інші захворювання. Хоча обидва інгредієнти доступні без рецепта, їх слід використовувати під наглядом спеціаліста. Ще раз проконсультуйтеся зі своїм лікарем, якщо у вас є інші захворювання шкіри. Ви також повинні поговорити зі своїм лікарем, якщо ви маєте захворювання нирок, діабет або захворювання печінки.

 

Засоби що містять ці інгредієнти

 

Саліцилова кислота

 

Засоби із саліциловою кислотою ви можете знайти у лінійці Clozac. А саме у милі від акне Clozac та засобі для вмивання Clozac, а також гелі для лікування акне Clozac.

 

Саліцилова кислота також присутня у коричневому милі Tarlic та пінці для щоденного очищення шкіри Glicolite Max.

 

Бензоїл пероксид

 

Серед засобів із БПО — гелі Perolite та Perolite-A, а також мило Perolite та Perolite Plus.

 

Чи безпечно використовувати обидва одночасно?

 

Ваша схема лікування цілком може включати саліцилову кислоту та пероксид бензоїлу одночасно. Однак нанесення обох продуктів на одну ділянку шкіри, навіть у різний час доби, може збільшити ризик надмірного висихання, почервоніння та лущення.

 

Найбільш вигідний та безпечний підхід — використовувати обидва інгредієнти для різних типів прищів. Наприклад, саліцилова кислота може бути хорошим універсальним методом для лікування та запобігання висипань, тоді як бензоїл пероксид можна застосовувати лише точково.

 

Перед застосуванням засобів із вмістом бензоїл пероксиду та саліцилової кислоти проконсультуйтесь з лікарем та визначіть свою схему лікування, а також спосіб використання.