Прищі на спині та тілі – це досить поширена проблема. Виражені висипи можуть з'являтися як в поодиноких випадках, внаслідок реакції на певні подразники, так і як хронічний прояв акне. Хоч і найчастіше прищі з'являються в період статевого дозрівання, акне стає більш поширеним явищем і у дорослих.

Яка ж причина появи висипів саме на спині? Які фактори їх  провокують та змушують ховати і соромитись свого вигляду? Та найголовніше, як лікувати акне на спині – розповідаємо у цій статті.

 

Як виникають прищі на спині?

На грудях, шиї, плечах і навіть сідницях, прищі можуть вражати різні ділянки вашого тіла. Саме прищі на спині настільки поширені, що навіть мають власну неофіційну назву: bacne.

Ті самі фактори, які викликають прищі на обличчі, можуть призвести до появи прищів на тілі чи спині. Зокрема, гіперактивність сальних залоз, надлишок мертвих клітин шкіри та бактерії, що викликають прищі, можуть призвести до висипань на будь-якій ділянці тіла.

Жир і мертві клітини шкіри потрапляють у фолікул (пору) і створюють закупорку.

Закупорка натомість стає вугрем.

Якщо бактерії вторгаються, вугр прогресує до запаленого прища.

Як і обличчя, верхня половина тіла має багато сальних залоз. Ці залози виробляють шкірне сало, щоб допомогти вашій шкірі підтримувати вологу, регулювати температуру та запобігати інфекціям.

Оскільки так багато цих залоз розташовано у верхній частині тіла (на відміну від кінцівок), фолікули, швидше за все, закупоряться надлишком жиру та мертвими клітинами шкіри.

 

Як лікувати та профілактикувати акне на тілі?

Варіанти лікування акне на тілі, як і на обличчі можуть включаюти засоби з вмістом:

  • Азелаїнової кислоти (лосьйони Azelogy, для застосування на великих ділянках ураженої шкіри)

  • Бензоїл пероксид (у різних формах та концентраціях)

  • Місцеві ретиноїди (третиноїн чи адапален)

  • Місцеві антибіотики (кліндаміцин)

  • Комбіновані препарати (наприклад, пероксид бензоїлу та місцевий антибіотик)

 

НАЛЕЖНА ГІГІЄНА

Якщо у вас є прищі на спині, а також інших великих ділянках, перше, що необхідно зробити – включити у свій догляд антибактеріальні засоби для обов`язкового щоденного очищення шкіри з метою лікування прищів, а також профілактики появи нових висипів.

Це можуть бути наступні засоби для щоденного використання у період загострення та ремісії:

  • мило Perolite із вмістом бензоїл пероксиду 2,5% 

  • мило із вмістом бензоїл пероксиду 5% та кліндаміцину 0,1% – Perolite Plus

  • пінка Perolite із вмістом бензоїл пероксиду, саліцилової кислоти та алантоїном. У серії пінок є три доступні концентрації. Пінка 1% і 2% - нижчі концентрації діючих речовин для застосування на стадії ремісії. Пінка із вмістом бензоїл пероксиду 3% - вищі концентрації діючих речовин для застосування на стадії загострення.

Ще однією причиною появи висипів на тілі є носіння тісного, незручного, або брудного одягу. Це може спровокувати появу прищів на тілі та спині. Тертя або тиск на шкіру в поєднанні з теплом, або потом подразнює і запалює фолікули.

Щоб мінімізувати подразнення, якнайшвидше прийміть душ після інтенсивного потовиділення.

Однак, не скрабуйте шкіру, ретельне, але м’яке очищення — бажано за допомогою бензоїл пероксиду, або/і саліцилової кислоти — краще, ніж тертя.

Старанний щоденний догляд за шкірою всього тіла є основою вашої процедури лікування акне на спині, грудях, шиї тощо. 

Якщо профілактичні заходи у вигляді щоденного очищення за допомогою спеціальних антимікробних препаратів не працюють, зверніться до дерматолога. Лікар назначить у схему вашого лікування спеціальні препарати для місцевого застосування.