Шкіра людини, як правило, має природний кислотно-лужний pH залежно від ділянок тіла. Такі фактори, як навколишнє середовище та ваш щоденний догляд за шкірою, можуть впливати на рівень pH шкіри. Далі у матеріалі ми розповімо, що означає цей показник, чому він важливий та як підтримувати збалансований pH шкіри.

 

Водневий показник (pH) відноситься до рівня кислотності речовин. Отже, яке відношення має кислотність до вашої шкіри?

 

Розуміння та підтримка рН шкіри є важливими для загального здоров’я шкіри та її природного захисного механізму.

 

Що означають показники шкали pH:

 

Шкала pH коливається від 1 до 14, причому 7 вважається «нейтральним» показником. Наприклад, для розуміння, рівень pH води - 7. Числа нижче 7 є кислотними, а вище 7 вважаються лужними, або не кислотними. При цьому, pH здорової шкіри є більш кислим. З більшою кислотністю ваша шкіра може боротися зі шкідливими мікробами та шкідливими вільними радикалами, які можуть прискорити процес старіння. Натомість, вирівняти pH шкіри може бути дещо складно. Тому важливо контролювати та підтримувати правильний рівень кислотності шкіри.

 

Як правило, шкіра має широкий діапазон рН, з кислотністю в межах від 4 до 7. До прикладу, новонароджені діти мають відносно високий рівень pH по всій шкірі. У міру того, як діти стають старшими, рівень pH у них швидко знижується. У середнього новонародженого рН шкіри становить близько 7, а середній рН шкіри дорослої людини становить - 5,7.

 

Рівень pН шкіри змінюється залежно від ділянки вашого тіла. Ділянки шкіри, які найчастіше прикриті під одягом впродовж дня, як правило, мають вищу кислотність. Відповідно обличчя, груди і руки лужні.

 

Фактори, які можуть впливати на pH шкіри, включають:


 

  • виділення шкірного сала
  • піт
  • певні області тіла
  • генетика і вік
  • засоби для гігієни
  • косметика
  • антибактеріальні засоби, такі як мило та гелі
  • певні захворювання шкіри

 

Ці фактори можуть призвести до дисбалансу pH шкіри. Надто високий рН шкіри може збільшити ймовірність появи прищів.

 

Як перевірити pH вашої шкіри


- Тест-смужки в домашніх умовах

Завдяки домашнім наборам рН можна визначити рН шкіри самостійно. Вони випускаються у формі паперових смужок, які накладають на шкіру та відмірюють.


 

  • Аналізи слини та сечі

Результати аналізу можуть продемонструвати ваш загальний рівень рН вашого тіла, але вони мало допоможуть вам визначити рН поверхні вашої шкіри.

 

Домашні набори можуть бути не такими точними, як тестування у фахівця з догляду за шкірою.


 

  • Консультація у дерматолога

Дерматолог також може запропонувати тестування рН у своєму кабінеті. Крім того, спеціаліст може допомогти вам із підбором доглядових засобів та косметики.


 

  • Спостерігайте та оцінюйте

Загальне уявлення про рівень рН вашої шкіри можна отримати шляхом ретельного спостереження за зовнішніми показниками та відчуттями.

 

Збалансованою можна вважати шкіру, яка має здоровий вигляд без сухих плям. Подразнення, акне, почервоніння та сухі плями можуть бути ознаками високого pH шкіри, що схиляється до більш лужного профілю.

 

Як збалансувати pH шкіри

 

Рекомендуємо декілька простих способів, щоб підтримувати здоров'я шкіри та збалансований pH:


 

  • Використовуйте делікатні засоби для вмивання

Оберіть пінку Glicolite Max, вона ніжно прибиратиме залишки бруду, при цьому не підсушуватиме шкіру.


 

  • Використовуйте зволожуючі засоби

Це можуть бути легкі креми, як Dermolite Emollient, так більш густі, як Dermolite Replenishing.


 

  • Регулярно використовуйте ексфоліанти

Ексфоліанти чудово прибирають відмерлі клітини та відновлюють шкіру, а також сприяють омолодженню.

 

Рівень рН шкіри є лише одним із аспектів загального здоров’я шкіри. Правильно підібраний догляд за шкірою за допомогою засобу для вмивання та зволожуючого крему для вашого типу шкіри допомагає досягти правильного балансу жиру, необхідного вашій шкірі, щоб залишатися здоровою.

 

Не нехтуйте також сонцезахисним кремом, він захистить вашу шкіру від пошкодження ультрафіолетом.

 

Будь-які проблеми з доглядом за шкірою, такі як акне, сухість або дерматит, слід вирішувати з дерматологом. Спеціаліст допоможе вам підібрати лікувальні засоби та зберегти вашу шкіру здоровою.