Небажані чорні та білі цятки просто так не зникають з обличчя. Але якщо докласти зусиль, знати етимологію, розуміти походжедження цих недоліків та усвідомити як з ними боротись - можливо прибрати їх зі шкіри на все життя. 

 

Що таке комедони та чому вони з'являються на шкірі?

Комедони – це пори або волосяні фолікули, які були заблоковані бактеріями, себумом та відмерлими клітинами шкіри, в результаті чого утворюються шишки на вашій шкірі. Вони зазвичай не запалюються, натомість можуть бути болючими.

Комедони можуть бути:

  • Відкриті (їх ще називають чорними цятками) – це пробки у протоках сальних залоз. При окислені густий шкірний секрет темніє і виглядає як темна цятка.

  • Закриті – це порожнини в товщі шкіри, заповнені ороговілими клітинами і секретом сальної залози. Запалюючись, вони червоніють, а потім перетворюються на болючі пустули, заповнені гноєм.

Схильність до появи комедонів можлива, якщо інші люди у вашій родині мають історію комедональних проривів. Коливання гормонів також збільшують шанси розвитку комедонів.

 

Як боротись із комедонами?

Комедони є одними з найпростіших для лікування видів прищів. Вони знаходяться близько до поверхні шкіри і добре реагують на безрецептурні місцеві ліки. Аби зарадити появі небажаних недоліків на обличчі, ви можете обрати засоби, які містять бензоїл пероксид, або саліцилову кислоту, і використовувати їх для лікування комедонів.‌

Перед вибором засобів, зверніться до спеціаліста. Кваліфікований лікар підбере вам необхідну схему лікування.

Для очищення ви можете застосувати засіб для очищення шкіри Clozac Face Wash, або засоби для вмивання з бензоїл пероксидом. Серед лінійки Elegant Group представлені такі засоби для очищення шкіри:

  • Мило Perolite, у якому міститься бензоїл пероксид у концентрації 2,5%.

  • Засоби для вмивання Perolite з різними концентраціями (1%, 2%,3%).

Якщо вам необхідне більш потужне лікування, щоб зменшити або прибрати комедони, лікар може призначити засіб з вмістом антибіотика. Це пов'язано з тим, що бактерії активно розмножуються у закупорених порах.

В такому разі, доречним буде мило Perolite Plus з бензоїл пероксидом та кліндаміцином у якості очищуючого засобу.

 

Попередження появи комедонів

Декілька кроків, які ви можете зробити, щоб запобігти появі комедонів у майбутньому:

1. Чисте обличчя. Використовуйте ніжний миючий засіб двічі на день. Після потовиділення обов’язково промийте обличчя.

2. Не подразнюйте шкіру. Уникайте засобів, які є абразивними. Для миття обличчя використовуйте теплу, а не гарячу воду. Не скрабуйте шкіру та використовуйте пальці для миття обличчя замість губки або тканини.

3. Регулярно очищуйте волосся. Догляд за волоссям і шкірою голови може запобігти висипанням біля лінії волосся або на шкірі голови. Тим самим, запобігти розмноженню бактерій та  надмірному виділенню себуму.

4. Не чіпайте свою шкіру. Не намагайтесь видавити чи прибрати прищі самостійно. Це може погіршити їх стан або спричинити рубці. Торкаючись до них, ви можете поширити бактерії з ваших пальців і призвести до інфекцій.

5. Слідкуйте за харчуванням. Уникайте надмірної кількості молочних продуктів і простих вуглеводів у вашому раціоні, таких як білий хліб, білі пластівці, білий рис та інша очищена пшениця, а також шкідливої їжі -  солодкі, жирні та гострі продукти. 

Пам'ятайте, що правильний догляд за шкірою може допомогти запобігти появі комедонів та інших видів прищів. Зверніться до свого лікаря, якщо у вас є запитання щодо лікування прищів або комедонів.