Серед хронічних запальних дерматозів акне має виняткове місце, адже є одним із найрозповсюдженіших захворювань шкіри. Вугрова хвороба має різні ступені важкості і відповідно до них визначаються підходи у терапії. Зазвичай для лікування шкіри призначають препарати першої лінії, тобто засоби для зовнішнього застосування. Найчастіше це - ретиноїди, про один із видів, а саме про адапален, розповідаємо далі у нашому матеріалі.

 

Адапален - місцевий ретиноїд третього покоління, який використовується для лікування вугрів легкого, середнього та важкого ступенів тяжкості, а також для лікування волосистого кератозу та інших захворювань шкіри. Адапален являє собою білий порошок, який розчинний у тетрагідрофурані, помірно розчинний у етанолі та практично нерозчинний у воді.

 

Переваги адапалену

 

Дослідження показали, що адапален настільки ж ефективний, як і інші ретиноїди, натомість викликає менше подразнень шкіри. І це лише одна з низки переваг перед іншими ретиноїдами.

 

Адапален має швидку та сильну протизапальну та протикомедогенну дію. Компонент проникає глибоко в пори, очищує їх та запобігає утворенню нових прищів і, як результат зменшує прищі. Адапален в короткі терміни загоює рани та відновлює природну текстуру та тон вашої шкіри.

 

Адапален достатньо стійкий до світла і кисню. Стійкість до світла означає, що він не втратить ефективності під впливом сонячних променів.

 

Комбінація адапалену та бензоїл пероксиду

 

Молекула адапалену більш хімічно стабільна порівняно іншими ретиноїдами, що дозволяє використовувати його в комбінації з бензоїл пероксидом. Бензоїл пероксид та адапален є одними з найефективніших місцевих засобів, які використовуються для лікування вульгарних вугрів.

 

Ці два компоненти у комбінації є ефективними і добре переносимими засобами при лікуванні вугрів. Поднання адапалену та бензоїл пероксиду працює у гелі від акне Perolite-A. Ця комбінація з 0,1% адапалену та 2,5% бензоїл пероксиду є безпечною та добре переноситься.

 

Як застосовувати адапален

 

Перед початком лікування проконсультуйтесь із дерматологом та вивчіть інструкцію щодо застосування препарату, що містить адапален.

Перед нанесенням засобу на шкіру, ретельно очистіть шкіру. Рекомендується вмиватися м’яким милом і теплою водою, оскільки дуже гаряча, або холодна вода може негативно впливати на перебіг лікування акне. Обережно висушіть уражені ділянки шкіри. У більшості випадків наносьте засіб на всю ділянку шкіри, де виникають висипи.

 

Зазвичай засоби з адапаленом наносять один раз на день увечері. Потрібно лише нанести тонкий шар. Після нанесення не забувайте вимити руки.

 

Крім того, намагайтеся уникати потрапляння його на чутливі ділянки шкіри в ніздрях або навколо них, в очі та рот. Намагайтеся, щоб він не накопичувався в складках або згинах шкіри.

 

Якщо ваша шкіра стає дуже сухою в період лікування, вам може допомогти використання легкого зволожуючого крему.

 

Лікування адапаленом триває 1-4 тижні, перш ніж настане помітне покращення шкіри.

 

Протипоказання і побічні ефекти

 

Як і будь-який інший лікарський засіб, адапален має свої протипоказання про які варто знати. Не рекомендується користуватися засобом:

  • в період вагітності і годування грудьми;
  • при наявності на шкірі ран, надмірної чутливості шкіри, подразнень і пухлин;
  • при індивідуальній непереносимості або при алергічної реакції на будь-який з компонентів складу;
  • дітям, молодше 12 років.

Використання адапалену може викликати більшу, ніж зазвичай чутливість до сонця. Уникайте надмірного перебування на сонці, одягайте захисний одяг і наносьте сонцезахисний крем. В період лікування не використовуйте сонячні лампи або солярії.

При наявності будь-яких шкірних захворювань перед застосуванням препарату необхідно проконсультуватися з лікарем.