Саліцилова кислота - це єдина бета-гідроксикислота (BHA), яка використовується в засобах для догляду за шкірою та для місцевого лікування акне. Яку форму та дозування слід використовувати та про які п’ять переваг слід знати - далі у нашому матеріалі про саліцилову кислоту.

 

Ця кислота вважається високоякісним інгредієнтом та ідеально підходить для жирної шкіри. Саліцилова кислота найбільш відома своєю здатністю глибоко очищати надлишки жиру з пор і зменшувати вироблення жиру. Оскільки саліцилова кислота підтримує пори чистими, вона запобігає появі білих і чорних цяток у майбутньому. Саліцилова кислота також відлущує мертву шкіру, а її протизапальні властивості роблять її основним інгредієнтом для хворих на псоріаз.

В природі саліцилова кислота міститься в корі верби, корі солодкої берези та листі озимої зелені, але синтетичні версії також використовуються в продуктах по догляду за шкірою.

 

Як саліцилова кислота діє на прищі?

 

Коли ваші волосяні фолікули (пори) закупорюються мертвими клітинами шкіри та жиром, часто з’являються вугрі (відкриті закупорені пори), білі вугри (закриті закупорені пори) або прищі (пустули).

 

Саліцилова кислота має здатність глибоко проникати в шкіру та розчиняти омертвілі клітини шкіри, які закупорюють пори.

 

Саліцилова кислота, наприклад, у засобі для вмивання Clozac Face Wash має пілінгуючі властивості та сприяє лікуванню:

  • акне
  • шрами та рубці від прищів
  • пігментні плями
  • мелазма

 

Серед основних та вагомих переваг використання саліцилової кислоти у щоденному догляді за проблемною шкірою ми виділяємо п’ять наступних:


 

  1. Очищає надлишки жиру з пор

 

Якщо ви боретеся з жирною шкірою та неприємним блиском, саліцилова кислота - ключовим інгредієнтом для очищення надлишків жиру та зменшення рівня жирності. Саліцилова кислота є маслорозчинною, тобто вона відлущує слизову оболонку пор і зменшує накопичення жиру. Таким чином потрапляє під надлишок жиру та омертвілої шкіри глибоко всередині ваших пор. Жоден інший компонент не проникне так глибоко, як робить це саліцилова кислота. Вона не тільки добре очищає шкіру, але й пригнічує себоцити від надлишку жиру (ICYMI, себоцити — це клітини, які виробляють шкірне сало/природній жир).



 

  1. Попереджає появу прищів у майбутньому та зберігає чистоту пор

 

Саліцилова кислота є комедолітиком, тобто запобігає утворенню білих і чорних цяток. Систематично очищуючи пори, ви попереджаєте появу білих та чорних цяток. Адже вони часто з’являються через надлишок жиру або надмірну кількість відмерлих клітин шкіри. Аналогічну властивість мають азелаїнова кислота та пероксид бензоїлу, вони також є комедолітиками.



 

  1. Має антибактеріальний ефект

 

Бактерії, що провокують появу вугрів не люблять кисень. Саме тому вони розмножуються під забитими порами, куди не надходить свіже повітря. Оскільки саліцилова кислота очищає та відлущує пори, вона сприяє створенню середовища з більшим вмістом кисню, яке є менш сприятливим для бактерій акне.


 

  1. Відлущує відмерлі клітини шкіри

 

Як ми вже вказали, саліцилова кислота відмінний м'який засіб для пілінгу, який відлущує омертвілі клітини шкіри та прискорює оновлення клітин шкіри. Саліцилова кислота є десмолітиком, тобто послаблює зв’язки між клітинами, які утворюють зовнішній шар шкіри. Як десмолітик, саліцилова кислота є більш м’яким ексфоліантом, ніж інші кислоти.


 

  1. Заспокоює запалення та дискомфортні відчуття

 

Як і аспірин, саліцин має протизапальні властивості, які заспокоюють подразнену та запалену шкіру. Також зменшується почервоніння та набряклості на ділянках з новоутвореними прищами. Крім того, саліцилова кислота є широко використовуваним місцевим засобом для лікування запалення псоріазу. Тому, її задача якнайшвидше зняти хворобливий стан шкіри та дискомфортні відчуття.

 

Чи має саліцилова кислота побічні ефекти?

 

Хоча саліцилова кислота в цілому вважається безпечною, вона може викликати несуттєве подразнення чи сухість шкіри під час першого застосування. Тому обов'язково після застосування використовуйте зволожуючий крем.