Гліколева кислота, або гідроксиоцтова кислота - є першим членом серії альфа-гідроксикарбонових кислот, що означає, що це одна з найменших органічних молекул, яка має кислотні та спиртові функції. Гліколеву кислоту отримують природним шляхом з цукрової тростини, буряка, винограду та інших фруктів.

 

Як працює гліколієва кислота?

 

Гліколева кислота належить до природних та найпростіших кислот, що борються з акне, висипами, нерівностями або з іншими проблемами шкіри.

Перед застосуванням варто враховувати особливості цього компоненту, зокрема, скільки використовувати та чи підходить він саме вашій шкірі.

При нанесенні на шкіру гліколева кислота розриває зв’язки між зовнішнім шаром клітин шкіри, включаючи відмерлі клітини шкіри, і наступним шаром. Таким чином створюється ефект м'якого пілінгу, завдяки якому шкіра виглядає більш гладенькою, молодою та рівною.

Для людей з вугровими висипами перевага гліколевої кислоти полягає в тому, що в результаті пілінгу прибирається зайвий бруд, який закупорює пори та провокує появу висипів, а це надлишковий жир та відмерлі клітини шкіри. Коли шкіра регулярно очищається, то вірогідність появи нових вугрів, відповідно - менша.

Гліколева кислота також здатна позитивно впливати на зовнішній бар’єр шкіри. А саме, допомагає їй утримувати необхідну вологу, а не навпаки сушити шкіру. Це вагома перевага при лікуванні шкіри, схильної до вугрів, оскільки багато інших місцевих засобів містять компоненти, які “підсушують” шкіру.

Серед інших дієвих властивостей гліколевої кислоти виділяють її антибактеріальну та антиоксидантну дію, що також може допомогти покращити зовнішній вигляд вашої шкіри, коли у вас є прищі спровоковані шкідливими бактеріями. Гліколева кислота також може “нарощувати” шкіру, адже здатна стимулювати ріст колагену.

Окрім лікування акне, дерматологи використовують гліколеву кислоту для лікування наступних захворювань шкіри:

  • пігментні плями
  • гіперпігментація
  • мелазма
  • шрами та рубці
  • шорсткість та нерівність шкіри

Широкий арсенал діючих властивостей робить гліколеву кислоту універсальним інгредієнтом для тих, хто прагне покращити загальний зовнішній вигляд своєї шкіри. А також використовувати гліколеву кислоту як допоміжний засіб у лікуванні проблемної шкіри.

 

Як використовувати гліколеву кислоту:

 

Гліколева кислота доступна в декількох формах, включаючи безрецептурні (OTC) і рецептурні препарати. Серед наших засобів гліколеву кислоту містить пінка Glicolite Max.

Засоби з вмістом гліколевої кислоти досить обережні та ніжні до шкіри. Але, використовуючи гліколеву кислоту, слід пам’ятати кілька речей.

В першу чергу, гліколева кислота є прикладом, хоч і достатньо м'якого, але хімічного відлущування. На відміну від звичайного скрабу, кислота має здатність проникати глибше та з часом спричиняти глибше відлущування.

Тож не рекомендуємо вам при застосуванні засобів із вмістом гліколевої кислоти користуватись одночасно скрабами. Інакше ваша шкіра може стати занадто чутливою та може з'явитися подразнення.

Аби лікування шкіри не викликало дискомфорту, не було відчуття стягнутості чи надмірної чутливості, радимо без необхідності не використовувати одночасно кілька продуктів, що містять гліколеву кислоту. Тобто, важливо дотримуватись певного дозування кислоти в період лікування. Часто достатньо послідовного використання одного продукту з іншим для точковими лікування, щоб ваша шкіра залишалася чистою та здобула здорового вигляду.

Якщо все таки вам не вдалось дотриматись правил використання і ви помітили наступні ознаки, рекомендуємо звернутись до лікаря. Серед поширених реакцій на гліколеву кислоту можливі:

  • набряк
  • свербіж
  • відчуття печіння

Ті, у кого занадто суха, або ж надчутлива шкіра, можуть відчути, що гліколева кислота дещо подразнює шкіру.

Також деякі пацієнти виявляють, що шкіра більш чутлива до сонця, коли використовують гліколеву кислоту. Використовуйте сонцезахисний крем у будь-яку пору року та наносьте його перед кожним виходом.

Пам'ятайте, щоб гліколева кислота принесла тільки користь та дала максимально позитивний ефект не нехтуйте візитами до дерматолога та періодично звітуйте про перебіг лікування.