Прищі вважаються нормальним явищем у підлітків чоловічої статі, але вони можуть з’являтися навіть у 20 і навіть після 30 років. У цій публікації ми розглянемо основні причини появи прищів у чоловіків. А також визначимо симптоми гормональних прищів та чим чоловічі прищі відрізняються від жіночих.

 

Причини акне у чоловіків

 

У чоловіків, як і у жінок однією з головних причин появи поодиноких висипів чи появи прищів - це коливання рівня гормонів. Тестостерон, чоловічий андрогенний гормон, має багато рецепторів саме у сальних залозах. Організм жінки і чоловіка здатен виробляти андрогенні гормони, натомість чоловіки виділяють набагато більше жиру, оскільки вони виробляють більше тестостерону. Коливання рівня тестостерону збільшує вироблення шкірного сала, і коли цей секрет поєднується з закупореним фолікулом, це призводить до надмірного росту бактерій, що викликає запалення та появу прищів.

 

Чоловіки, на відміну від жінок, не відчувають щомісяця цикл коливань гормонів, але піддаються певним чинникам, які можуть змінити рівень тестостерону в їх організмі, що призводить до появи нових, або збільшення кількості наявних висипів. Серед можливих факторів, які впливають на рівень тестостерону та гормональні коливання: стрес, фізичні вправи, статеві контакти, вік та інше.

 

Волосся на обличчі у чоловіків також може стати причиною появи акне, адже у ньому накопичуються бактерії. Окрім цього прищі на обличчі виникають через вросле волосся, або фолікуліт.

 

Щоб уникнути цих проблем, важливо використовувати чисту бритву та зволожувати шкіру до та після гоління. Крім того, особливого догляду та техніки гоління потребує чутлива шкіра. Адже для такого типу характерне висипання після гоління.

 

Ще однією причиною появи прищів у чоловіків є генетика. Діти в більшості випадків успадковують проблемну шкіру. Наша генетична структура дуже «розумна», вона здатна визначати тип, щільність і чутливість наших рецепторів до гормонів нашого тіла. Навіть якщо ваш рівень тестостерону цілком в нормі, але ваше тіло більш генетично сприйнятливе до цього гормону, відповідно вірогідність появи висипів на шкіра зросте.

 

Чоловіки та жінки можуть страждати від появи прищів починаючи від моменту статевого дозрівання аж до зрілого віку. Однак у чоловіків цей період триває довше. Так звана фаза акне у чоловіків може тривати ледь не більшу частину життя.

 

Крім того, важкі форми запальних вугрів, найчастіше виникають у чоловіків через високий рівень тестостерону. В подальшому перебіг 3 або 4 форми акне можуть стати причиною появи рубців від прищів, які потребують негайного обстеження спеціаліста та лікування. Адже часто поява глибоких рубців та нерівномірність шкірного покрову, які викликають дискомфорт та сором, може призвести до депресії та психічних захворювань.

 

Гормональні прищі

 

Гормональні прищі характеризуються «шишками», які можуть бути червоними та чутливими, або великими червоними/білими та наповненими гноєм. Найчастіше вони локалізуються на нижній частині обличчя, включаючи щоки, лінію щелепи, підборіддя та шию. Гормональні прищі часто вкривають і покров тіла, оскільки у чоловіків на грудях, плечах і спині більша щільність сальних залоз на волосяний фолікул.

 

Як лікувати акне у чоловіків?

 

Перше, на що слід звернути увагу - дбайлива гігієна. Мийте обличчя щоранку і щовечора, щоб очистити шкіру від бруду та бактерій. Використовуйте очищуючі засоби з антибактеріальним ефектом. Для цього ідеально підійде мило Perolite, що містить бензоїл пероксид. Цей компонент забезпечує м’яке очищення та видаляє щоденні забруднення та надлишки шкірного сала. Мило також можна використовувати для очищення спини, плечей і грудей.

 

Як тільки ви помітили поодинокі висипи на обличчі чи шкірі наносьте гель з вмістом бензоїл пероксиду. Оберіть гель Perolite з вмістом 2,5% або 5% бензоїл пероксиду. Ці гелі спеціально розроблено для усунення запалень і запобігання розвитку нових плям від прищів і вугрів. Гель діє на осередок запалення та не дає бактеріям розмножуватись.

 

Не нехтуйте засобами для зволоження шкірного бар’єру, адже лікування прищів неможливе без зволожуючого крему. Легкий зволожуючий крем збереже вологу шкіри, покращить захисні функції та пришвидшить регенеративні процеси.

 

Якщо ж прищі набули важкої форми, або з'явилися рубці, не затягуйте лікування, не допускайте прищам псувати ваше життя. Якомога швидше зверніться до спеціаліста щоб скорегувати схему лікування.