Бензоїл пероксид дерматологи включають в схему лікування вугрового висипу - acne vulgaris. Акне є поширеною патологією шкіри, має прояв в різних формах. Захворювання зустрічається серед всіх вікових категорій, але найчастіше хворіють люди в молодому віці в період статевого дозрівання. Коли зростає активність гормонів і сальних залоз, мертві клітини шкіри і скупчення шкірного сала забруднюють волосяні фолікули. Виявляється патологія висипу на різних ділянках тіла - обличчі, спині, грудній клітці.

 

Бензоїл пероксид: що це і чому ця активна речовина використовується при лікуванні акне?

Benzoyl peroxide або бензоїл пероксид, як засіб для боротьби з висипом вугрів, отримали, з'єднавши бензойну кислоту і перекис водню. У фармацевтичній і косметичній індустрії цю органічну сполуку використовують як компонент при виготовленні лікарських препаратів, щоб лікувати шкірні захворювання.

Протизапальні та антибактеріальні властивості речовини здатні нормалізувати функцію сальних залоз, зменшити вироблення себума, знизити активність секрету. Шкірне сало, виділене в надлишку, сприяє появі висипу у вигляді вугрів, або прищів. Якщо не протидіяти розвитку акне, патологія надовго збережеться і залишить потворні рубці на поверхні шкірного покриву. При впливі лікарського препарату на проблемні шкірні ділянки, компоненти:

• локалізують запальні процеси;

• попереджають закупорку волосяних фолікул;

• прибирають пробку в сальних залозах;

• активізують насичення шкіри киснем;

• нормалізують виділення шкірного сала;

• ліквідують сліди від прищів;

• очищають пори;

• знищують мікроби.

Потрапляючи на шкіру, бензоїл пероксид починає розпадатися, в процесі виділяється кисень, який не дає розвиватися бактеріям.

 

Структурна формула

Структурну формулу органічного пероксиду (C5H5-C (= O) O-) 2, хіміки для зручності скорочують (BzO) 2. Структура молекули представлена в 2-х бензоїльних групах (C5H5-C (= O) -, Bz), які поєднав перекис (-O-O-).

 

Так виглядає скелетна формула перекису бензоїлу.

Ще одне структурне уявлення про хімічну сполуку.

 

Українська назва

Бензоїл пероксид

 

Латинська назва речовини Бензоїлу пероксиду

Benzoyli peroxydum

 

Хімічна назва

Дибензоїл пероксид (DBPO)

 

Брутто-формула

C14H10O4

 

Фармакологічна група речовини Бензоїлу пероксиду

Складається фармгрупа із засобів:

• органотропних;

• дерматотропних;

• протимікробних, протипаразитарних;

• антисептичних та дезінфекційних.

 

Нозологічна класифікація (МКБ-10)

МКБ-10 — це міжнародний класифікатор хвороб, який десять разів зазнав змін. У 10 перегляді 2019 р ВОЗ внесені доповнення, актуальні і на 2021 г. Всі захворювання в світі розділені на класи, їм присвоєний тимчасовий код. Шкірні недуги перебувають в розділі Xll під кодом L00-L99, вугрові висипи розташовані в групі L 70.

 

Класифікація ліків

АТХ — це анатомічна, терапевтична та хімічна класифікація препаратів. У цій системі органічному сполученню присвоєно код D10AE01, де D означає належність препарату до дерматології, інші буквені та цифрові знаки вказують, що лікування вугрів здійснюється зовнішнім застосуванням.

 

Реєстрація хімічних сполук

Полімери, амінокислоти, суміші, сплави - всі речовини, згадані в літературних джерелах, вносяться до реєстру хімічної реферативної служби. CAS належить до унікального чисельного ідентифікатора, де присвоєні номера хімічним сполукам записані арабськими числами, розділені дефісами. Номер бензоїлу пероксиду в CAS — 94-36-0.

 

Категорія при вагітності по FDA

Вагітним жінкам призначають бензоїл пероксид, якщо терапія не завдасть шкоди плоду. Лікування припиняють під час грудного вигодовування. Препарат впливає на поділ клітин, потовщує епідерміс шкіри. За FDA, засіб небезпечний для плоду в рамках категорії «C».

 

Фармакологічні властивості

Ліки володіють протимікробними властивостями, знищують грампозитивні бактерії, які сприяють розвитку акне. Звільнення насиченого кисню знижує анаеробну флору, жирні кислоти менше виділяються в уражені фолікули. Допомагає видаленню відмерлих клітин шкіри біля комедонів, покращує насичення тканин киснем, кератолітичну дію, розм'якшення і відлущування рогового шару епідермісу. Сальні залози зменшують свою активність у виробленні жиру.

 

Фізичні та хімічні властивості

В результаті синтетичного утворення активного фармацевтичного компонента препарату, бензоїл пероксид набуває властивостей:

• має вигляд білих гранул, аморфного або зернистого порошку;

• слабо пахне мигдалем;

• погано розчиняється у воді і спирті;

• розчиняє ацетон і інші органічні розчинники;

• молекулярна маса - 242.2;

• щільність - 1.334 г / см3;

• не володіє хімічною стійкістю;

• здатний генерувати тверді, рідкі, газоподібні речовини, що належать до вільних радикалів;

• розкладається від удару, тертя, нагрівання.

Зберігати упаковку потрібно в темному, прохолодному місці (не вище +80 C).

 

Застосування

Коли наносять гель або лосьйон з бензоїлом пероксидом, попередньо уражену ділянку миють, промокають чистою серветкою. Розподіл засобу на чутливі ділянки шкіри виконують обережно, щоб судини не переповнялися кров'ю, щоб не активізувалося лущення. Після нанесення препарат втирають обережними рухами, поки речовина не вбереться. По завершенні процедури, тюбик із залишками гелю закривають, руки очищають.

У перший час обробку виконують раз в день, при відсутності місцевих реакцій, збільшують до 2 разів. Курс лікування триває протягом 2 місяців. При важкій формі акне, бензоїл пероксид використовують в комплексному лікуванні з антибіотиками.

 

Фармакокінетика і фармакодинаміка

Зовнішнє застосування препарату забезпечує протимікробний захист шкіри, володіє активністю до грампозитивних бактерій. Від впливу знижуються:

• жирні кислоти;

• ліпіди;

• комедони і інші елементи акне.

Лікування підвищує насичення тканин киснем. Ліки в невеликих кількостях поглинаються в шкіру. Через слабке абсорбування не відбувається надходження в кров. Та кількість речовин, яку поглинає шкіра, вступає в хімічну реакцію. В результаті метаболізму, виділяється бензойна кислота, що підсилює обмін речовин. Нирки виводять бензоат.

 

Показання

Препарати на основі бензоїлу пероксиду призначає дерматолог після діагностики при виявленні:

• вугрів, прищів;

• неправильного функціонування сальних залоз;

• слідів, залишених акне;

• себореї.

У пероксиду бензоїлу потрійний вплив на захворювання шкіри:

• себостатичне;

• комедонолітичне;

• забійне пригнічення росту бактерій, які провокують утворення акне.

Вугри - це наслідки гормонально-опосередкованого запалення сальних залоз і волосяних фолікул. Від гормональних змін збільшується кератин і шкірне сало, блокується дренаж. У складі бактерій Propionibacterium acnes містяться літичні ферменти. З їх допомогою відбувається розщеплення білків і ліпідів, виникає запальна реакція.

Перекис бензоїлу під час радикальної реакції руйнує кератин, звільняє шлях для відтоку жирів, відбувається комедонолітичний процес, пригнічується утворення комедонів. В ході наукових досліджень доведено протизапальну властивість перекису бензоїлу. Мікромолярні концентрації дозволяють запобігати звільненню нейтрофільних гранулоцитних активних форм кисню, що частково призводить до запальних реакцій при акне.

 

Який вплив надає бензоїл пероксид на шкіру?

Очищення шкіри від інфекцій бензоїл пероксидом здійснюється поєднанням дій:

• антибактеріальних;

• протизапальних;

• кератолітичних;

• комедонолітичних.

 

Антибактеріальна дія

Знищення збудників Propionibacterium acnes відбувається при антибактеріальній дії бензолу пероксиду.

Поки немає провокуючих чинників умовно-патогенний мікроб себе не проявляє, спокійно існує в волосяних фолікулах у кожної людини. При розвитку акне активізуються Propionibacterium acnes, що викликає запалення в сальних залозах, залучаються поверхневі і глибокі шари шкіри. Існує серед вчених ще одна думка, що самі мікроби не завжди стають причиною захворювання акне.

Коли закупорюються сальні, потові залози і волосяні фолікули, вони сприяють накопиченню різних виділень, того ж шкірного сала. Це створює сприятливе середовище, де є їжа бактеріям і немає кисню для активного розмноження. Але мікроби, як і годиться живим організмам, залишають відпрацьовані токсичні продукти життєдіяльності, які стають джерелом подразнення для організму людини з подальшими запальними процесами. Це призводить до зародження гнійників. У пацієнтів захворювання протікає по-різному. У одних розвиток доходить до 4 стадії. Інші мають прищі, які не залишають після лікування глибоких слідів.

Коли засіб наносять на уражений шкірний покрив, речовина потрапляє на запалену ділянку сальної залози, від розпаду утворюються активні компоненти - бензойна кислота і кисень. Великі концентрації гублять мікроби, які провокують розвиток акне. Але тривале і безконтрольне лікування сильним ліками призводить до звикання, бактерії перестають відчувати препарат.

 

Протизапальний ефект

Від протизапального впливу ліків знижується вироблення шкірних жирів, відновлюється захисний шар епідермісу.

Кератолітична дія і відлущування - зайві клітини відмирають, відпадають, посилюється регенерація, відновлюється пошкоджена шкіра. Порівняти процес можна з очищенням шкіри скрабом.

 

Комедонолітичний ефект

Очищаються сальні залози від закупорки, знищуються чорні точки на шкірі за рахунок комедонолітичної дії.

Шкіра позбавляється від пробок, які перетинали шляхи виходу накопиченого шкірного сала.

 

Режим дозування

Американські виробники випускають рецептурні і безрецептурні лікарські препарати для лікування акне з типовою концентрацією пероксид бензоїлу до 10%. Це може бути гель, крем або рідина. При першому застосуванні ліків застосовують 2.5% концентрацію, поступово збільшують до 5%, завершують 10%. Але дослідження не показали, що більший відсоток перекису бензоїлу діє ефективніше, ніж менший відсоток.

 

Побічна дія

В ході терапії від бензоїлу може проявитися побічний ефект у вигляді:

• набряклості;

• сильного лущення шкіри;

• алергічних реакцій;

• знебарвлення шкіри і волосяного покриву;

• свербіння;

• печія;

• подразнень.

При сильному дискомфорті застосування препарату потрібно припинити.

 

Передозування

При симптоматичному лікуванні випадків з передозуванням не зафіксовано, тому описів не існує. При виникненні надмірної гіперемії, сухості і лущення лікування слід тимчасово призупинити. Подразнену ділянку шкіри змастити зволожуючим кремом або олією.

 

Протипоказання до застосування

Коли наносять на шкіру бензоїл пероксид, відбувається реакція без всмоктування в кров, здійснюється місцевий вплив на уражену ділянку. І все ж при деяких станах дерматологи не рекомендують застосовувати ліки:

• дітям до 12 років, вплив речовини на дитячий організм не досліджувався;

• при гіперчутливості до пероксиду;

• вагітним, так як не було клінічних досліджень, невідомо вплив препарату на плід;

• в період грудного вигодовування, хоча не помічено системної дії на організм, немає всмоктування в кровоносну систему, відсутні дані дослідження про надходження в молоко. Ризики теж невідомі, тому краще захистити дитину від негативного впливу.

Якщо пацієнт входить у групу ризику, дерматолог спирається на факти, порівнюючи ризики ускладнень і ефект, якого можна досягти лікуванням.

 

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Якщо виникає крайня необхідність, на розсуд лікаря призначають лікування. Лікар розглядає фактор очікуваної користі від терапії, цей показник повинен бути значно вище, ніж потенційний ризик для немовляти. Але при грудному вигодовуванні однозначно рекомендується відмова.

 

Застосування у дітей

У 13 років призначають лікування на загальних підставах, але концентрація засобу повинна бути не вище 5% пероксиду бензоїлу.

 

Особливі вказівки

Використовувати препарат потрібно з великою обережністю для слизових оболонок і очей. На гіперчутливість перевіряють пробним нанесенням гелю на маленькій ділянці шкіри. Після 2 діб, якщо немає набряків і свербіння, починають лікування. Від тривалого застосування може утворитися почервоніння. Залежно від рівня реакції, знижують концентрацію бензоїлу пероксиду, зменшують кратність або частоту нанесення, або припиняють лікування. Використання ліків призводить до стимуляції мітозу в клітинах епідермісу, що є причиною акантоза - потовщення епідермісу, епітелію в слизових оболонках і гіперкератозу, коли клітини діляться швидше, ніж у здорових людей. Тому в перший час може створитися уявне враження, що стан погіршився через лущення і почервоніння. Якщо через 2 тижні дискомфорт не зникає, лікування припиняють. Починають обробляти шкіру не частіше 1 рази в день, застосовують 5% концентрацію.

 

Міфи

Вугри та прищі, це не тільки підліткова проблема, акне хворіють і дорослі, особливо жінки. Дерматологи постаралися опротестувати деякі помилки, щодо цього шкірного захворювання:

 

Прищі з'являються тільки у підлітків

Гормональні особливості жінок є причиною, що вони страждають акне, як в 20, так і в 50 років. Під час менопаузи активізується утворення шкірних жирів, бактерії починають харчуватися, розмножуватися, з'являються гнійники.

 

Проблеми зі шкірою починаються від шоколаду

Шоколад зі складом 70% какао в помірних кількостях не шкідливий. Захворювання може спровокувати надлишок в продукті цукру з молоком.

 

Хвороба не залежить від харчування

Раціон грає важливу роль на виникнення акне. Потрібно менше вживати солодких страв, частіше включати в меню рибу.

 

Від косметики ускладнюється ситуація

Не всі косметичні засоби шкідливі. Мінеральні речовини, діоксиди кремнію з титаном, навпаки, включаються в боротьбу з прищами.

 

Сонцезахисний крем забиває пори

Все залежить від складу сонцезахисного крему. Є креми з хімічними сполуками, які викликають роздратування шкіри, а оксид цинку вбиває збудників акне.

 

Знизити запальний процес можна зубною пастою

Цей засіб для чищення не призначений для лікування шкірних захворювань. Тому він, підсушуючи ранки, викликає свербіж і роздратування.

 

Від сонячних променів зникають вугри

Сонце здатне вбити мікроби, але одночасно руйнує колаген, що призведе до закупорки пір і запалення.

 

Шкіра брудна, тому з'явилися чорні точки

Збій в оновленні епідермісу призводить до засмічення пір. Темні вкраплення на поверхні шкіри, це не бруд, а наслідок окислення шкірного сала в закупорених порах.

 

Поява вугрів залежить від частоти гігієнічних заходів

Інфекція, що викликає появу прищів, знаходиться глибоко в сальній залозі або волосяному фолікулі, її не змити мильною водою. Часта чистка, умивання знищать сальну плівку, підвищать вироблення шкірних жирів, які закупорять пори.

 

Запалення зменшиться від хлорованої води

Хлорка сушить, дезінфікує, але від проблеми не позбавить, як і зубна паста, доведе до роздратування.

 

Прищі зникнуть, якщо їх видавлювати

Травмування шкіри призведе до подальшого інфікування, збільшить розмір слідів, час загоєння.

 

Волога провокує запальні процеси

У всьому потрібна міра. Недолік зволожуючих засобів призведе до закупорки каналів, підвищеного виділення жирів. Надлишок шкодить епідермісу.

 

Лікувальні процедури однакові для обличчя і тіла

Ліки можуть бути одні для спини, лоба. Тільки дерматолог може порекомендувати найбільш корисний препарат на підставі результатів обстеження, оцінки стану шкіри і тяжкості захворювання, стану пір на різних ділянках шкіри.

 

Шампуні та гелі не впливають на акне

Гігієнічні засоби не слід купувати з масляною основою, масла погіршують запальний процес.

 

Шкірні захворювання не залежить від стресів

Ще предки були впевнені, що всі хвороби від нервів. Сучасні дерматологи довели, що підлітки частіше хворіють через стресові ситуацій. Це стосується і дорослого населення. Освіта гормонального дисбалансу виникає теж від хвилювань і посилених переживань.

 

Сильна концентрація бензоїлу пероксиду швидше вилікує

Препарати з пероксидом виробляють на саліцилової кислоти. Окис вбиває мікроби, а кислота очищає пори. Кожен інгредієнт в повному обсязі виконує свою функцію, тому не обов'язково посилювати вплив. Клінічними випробуваннями доведено, що 2.5% препарат діє не гірше 10%. Не варто ігнорувати факт, що сильні компоненти можуть більше дратувати шкіру.

 

Чи правда, що бензоїл пероксид погіршує стан шкіри під час лікування?

Перші 7 днів можлива поява симптомів легкого та помірного ступеня у вигляді почервоніння, сухості і лущення. Всі неприємні прояви повинні пройти мимовільно, не вимагають відміни лікувальних процедур. Якщо стан погіршується, необхідно терміново отримати консультацію дерматолога. Лікар скорегує схему лікування, виявить джерело роздратування. Можливо проблема не в ліках, а харчуванні, стресі або іншому захворюванні. Обстеження необхідно в обов'язковому порядку, самолікування завдасть непоправної шкоди.

 

Чи погіршиться стан шкіри після припинення застосування засобів з бензоїл пероксидом?

Погіршення може статися, але не від того, що хворий припинив лікування, а від того, що не до кінця видужав. Зовнішня терапія запальної форми акне бензоїл пероксидом і топічним ретіноїдом може не повністю прибрати запалення, а тільки приглушити його. Потрібно провести пальпацію місця ураження, визначити  чи є дермальне інкапсулювання залишкового осередку, що викликає рецидив. Тоді лікар розробляє іншу схему лікування. Не варто забувати про обмеження терміну застосування препарату, після 3 місяців потрібно дати відпочити шкірі і мікробам. Щоб бактерії не адаптувалися до умов боротьби і не перестали реагувати на основний забійний компонент гелю.

 

 

Шляхи введення

Тільки зовнішнє застосування, інших шляхів введення не існує.

 

Взаємодія з іншими діючими речовинами

Не слід включати в схему лікування з бензоїл пероксидом засоби, до складу яких входять фруктова і саліцилова кислоти. Одночасно застосовувати можна кліндаміцин і адапален. Рекомендується сильні препарати застосовувати тільки після консультації лікаря.

 

Торгові назви

Від виробника залежить назва ліків з активною речовиною перекис бензоїлу, які закуповують і продають аптеки:

• Екларан 5, 10;

• Базирон АС;

• Десквам;

• Продерм.

Багато аптек мають свої сайти, не приховують контактні дані від своїх клієнтів, щоб вони не витрачали час і заздалегідь уточнювали, в яких точках продають потрібний для лікування акне засіб.

 

Препарати, косметика і ліки з діючою речовиною бензоїл пероксид: огляд, ціни, інструкції по застосуванню (спосіб і дозування) та умови зберігання

Активна речовина бензоїл пероксид є основним компонентом багатьох косметичних і лікарських засобів для боротьби з вуграми, усунення проблем на шкірі, форма випуску може бути у вигляді:

• гелю;

• крему;

• лосьйону.

При виборі засобу потрібно спиратися на концентрацію основного компоненту і форму випуску препарату. Для лікування спини, грудей можна використовувати 10% препарат, а обличчя очищати від прищів краще з 2.5% концентрацією, щоб перенасиченням не погіршити стан. На підсумкову вартість впливає первісна ціна закупівлі, встановлена виробником або посередником.

 

Гель, крем, мило, мазь, лосьйон - що краще?

Вибір засобу залежить від індивідуального стану шкіри. Кращим варіантом буде той, який призначить лікар.

 

Характерні особливості кожної речовини:

1. Лікарську форму кремів виготовляють на основі масла і води. Крем швидко всмоктується, але не проникає глибоко в тканину. Крем легко втирається в шкіру.

2. Гелі виробляють не на жирній основі, кислотно-лужний їх склад відповідає складу ліпідної мантії поверхні шкіри, м'яко і вільно розподіляється, добре вбирається.

3. Основу мазей складають жири, мазевий препарат погано всмоктується, але глибоко проникає в тканину. Після нанесення накладають пов'язку, залишки видаляють.

4. Лосьйони використовують як засіб гігієни або з лікувально-профілактичною метою. Виробляють на водному або водно-спиртовому розчині - це може бути емульсія, суспензія.

Склад лікувального мила включають інгредієнти, які здатні ліквідувати частину проблем. Коли шкіру важливо підсушити, послабити жирність шкіри внаслідок надмірної роботи сальних залоз, виробляють миючий засіб з протизапальними, протигрибковими і антибактеріальними здібностями, в гелеобразному або твердому вигляді, з основою з натуральних або синтетичних жирних кислот.

 

Мило Перолайт та Перолайт Плюс

Провідні дерматологи Німеччини, України, Ізраїлю, Грузії, ОАЕ визнали це мило, як ефективний засіб для боротьби з висипом вугрів. Основним діючим компонентом мила є бензоїл пероксид. Для сильних ступенів враження акне в милі Перолайт Плюс до нього додано ще активну речовину кліндаміцин.

Перолайт застосовують завдяки комплексному впливу:

• відкриття та звуження пор;

• знищення бактерій;

• зниження запалення;

• відлущування старих клітин.

В Україні мило продається в твердій формі. Одним бруском можна митися протягом 2 місяців. При застосуванні намилюють обличчя або тіло, тримають 2 хв., Змивають. Продукт вартістю в межах 300 грн., Є у вільному продажу.

 

Базирон АС

Мабуть, Базирон АС не важко знайти в аптеках України. Французькі фармацевти роблять препарати для лікування вугрів, псоріазу, дерматитів. У складі Базирону бензоїл пероксид є основним компонентом. У продаж надходить у вигляді гелю, з легкої структурою, білого непрозорого кольору. Концентрація основної речовини від 2,5% до 10%.

Ціни краще уточнити у фармацевта, так при бронюванні закупівлі пропонується знижка, і ціна складе всього 400 грн. Вартість в Києві може відрізнятися від цінника в Одесі. Орієнтовно туба 40 г. коштує від 630 - 1000 грн. У продаж надходять не тільки гелі, але і крем Базирон Control. В інструкції сказано, що накладати мазь потрібно тонким шаром на чисту та суху ділянку шкіри. На початку лікування обробку проблемної ділянки проводять раз в день з 5% концентрацією. Не можна відразу використовувати 10% гель, тільки за рекомендацією лікаря. Не рекомендують жінкам вагітним та в період годування грудьми..

 

Еффезел

Гель Еффезел продається за ціною від 785 грн. Призначений для місцевого застосування при вугрових висипах, містить 25 мг бензоїл пероксиду на 1 г продукту. Перед використанням потрібно перевірити на алергічну реакцію, нанесенням на зап'ястя, через 48 годин, якщо немає почервоніння, почати лікування з обробки 1 раз на добу.

 

Лосьйон Угресол

У вільному безрецептурного продажу в Україні знаходиться 10% лосьйон Угресол. Виробник канадський - Royalmount Avenue, що не вплинуло на ціну - 102-179 грн. У кожен 1 мл лосьйону включено 1 г бензоїлу пероксиду. Перед застосуванням флакон слід струшувати, наносити точково на чисті, сухі уражені місця. Втирати обережно до повного вбирання, починати лікування з 1 разу, поступово збільшуючи до 3 разів. Упакований препарат в картонну коробку, флакон в 30 мл. Зберігати потрібно в прохолодному недоступному дітям місці при кімнатній температурі. Вагітним жінкам і годуючим мамам заборонено використовувати.

 

Гель Дуак

Розфасовка в тубах від 15 до 50 мл. Ірландський виробник Stiefel Laboratories випускає препарат Дуак в формі гелю і рекомендує використовувати раз в день, попередньо вимити проблемну ділянку шкіри. Зберігають ліки в холодильнику при температурі - 40С, не варто перевищувати +250 при утриманні в кімнаті, місце потрібно вибрати, недоступне для дітей. У київських аптеках ціни на гель від 230 до 490 грн.

 

AcneFree 24 Hour Acne Clearing System

Основним компонентом Акне Фрі є бензоїл пероксид. Активний інгредієнт здатний глибоко проникнути в шкіру, швидко блокувати запальний процес. За допомогою ретиноїдів прискорюється відновлення. Вартість потрібно уточнювати, так як рамки сильно відрізняються, від 631 грн. до 3823 грн. і залежать від лікувального комплексу. Припустимо, набір Moderate складається з очищувального скарбу з тоніком і відновлювальної емульсії.

 

Panoxyl

Препарат у формі гелю наділений високою концентрацією перекису, призначений для лікування акне середньої тяжкості. Ліквідація бактерій відбувається точковим застосуванням, зниження жирів в його функції не входить. При нанесенні можуть відчуватися свербіж, проблемне місце почервоніє. Тому більш як 2 годин тримати не рекомендується, після лікування промити ділянку і обробити зволожуючим тоніком. Ціни потрібно уточнювати, а орієнтуватися на 822 грн.

 

Only yourx

Американська компанія Only Yourx пропонує лікувальну косметику для догляду за чутливою, сухою і зневодненою шкірою. В Україні можна купити:

• за 1268 грн. оксамитовий масляний крем Sol De Janeiro, за такою ж ціною продається гель для душу Aesop;

• бальзам для тіла Anatomicals вартістю 168 грн .;

• зволожуючий гель Le Mini Macaron продається за ціною 1250 грн.

Будь-яка навіть переконлива рекомендація не повинна служити приводом до самолікування, а тільки в якості ознайомчої інформації.

 

Clearasil Ultra

У лінійку Клерасил входять різні косметичні засоби для догляду за проблемною шкірою:

• креми і лосьйони;

• гелі та скраби.

Косметика має властивості, які допомагають побороти проблеми:

• нейтралізує запалення;

• знищує патогенні мікроорганізми;

• знімає почервоніння, подразнення;

• видаляє мертві клітини;

• приховує видимі недоліки.

Інтернет-аптеки України пропонує Клерасил Ультра Крем за ціною 12499 грн.

 

Екларан

Діюча речовина benzoyl peroxide в концентрації 10% проти вульгарних вугрів, є основним компонентом гелю Екларан 10 для зовнішнього застосування. Первинно рекомендується починати лікування з 5% гелю, поступово переходити на посилену дозу. Екларан важко знайти в українських аптеках.

Слід врахувати, що якщо через 3 місяці поліпшення не настало, краще змінити препарат, так як бактерії можуть адаптуватися, перестануть гинути.

 

Акнацид

Лінійку лікувальних косметичних засобів Acnacid виробляє в Україні компанія Ельфа. Розроблені креми та очищаючі маски для проблемної шкіри, шкіри з акне. Застосовувати рекомендується в комплексному лікуванні. Антибактеріальним гелем дбайливо очищають шкіру, рівномірно розподіляють по обличчю тонким шаром, масажують і змивають. Акнацид маскою позбавляються від відмерлих клітин. Купити 50 мл. флакон можна в аптеці за 46 грн. Наносять товстий шар, через 10 хвилин змивають.

 

Бревоксіл

Виробником Brevoxyl є фармакологи США, компанії Stiefel Laboratories, основним компонентом препарату є бензоїл пероксид. 4% крем для догляду за обличчям в розфасовці 50 мл коштує 16 доларів. Призначений для боротьби зі збудниками акне, лікування вугрового висипу. Обробляти шкіру можна 3 рази на день, перед вживанням крем в флаконі потрібно струснути, потім нанести.

 

Оксигель

Oxygel виготовляють в Україні. Містить 10% бензоїлу пероксиду. Оксигель рекомендується застосовувати як засіб від прищів, для антисептичної, кератолітичної дії на проблемні ділянки, щоб перешкоджати розвитку акне, пригнічувати вироблення шкірного жиру. Для позбавлення від вугрів потрібно 2 рази в день обробляти проблемні ділянки. Препарат не має обмежень в строках застосування, інструкція вказує - до повного одужання. У продаж продукт надходить за ціною 48 грн. в тубах, розфасованих по 20 мл.

 

Аналоги і порівняння ефективності: який препарат краще купити

Якщо продзвонити або переглянути каталоги аптечних сайтів, завжди можна вибрати аналог дорогого препарату або, навпаки, найбільш ефективний засіб проти акне за рекомендацією дерматолога. Варто враховувати, якщо у одного вугрі швидко проходять, іншому потрібно цілий комплекс лікування. Можливо, треба буде переглянути раціон харчування, прибрати гострі, смажені страви, додати в меню більше фруктів і овочів. Крім перерахованих вище в аптеках продають ще й такі препарати, які можуть допомогти знищити вугровий висип:

1. Skinoren, з діючим компонентом азелаїнової кислоти, випускають італійські виробники у вигляді крему або гелю. Перед застосуванням потрібно вивчити інструкцію, так як дерматолог розробляє схему відповідно до індивідуальних особливостей шкіри, широту поразки шкіри. Крем потрібно обережно втирати в уражену ділянку, змивати теплою водою. Поліпшення настає через місяць. При цьому пацієнт позбавляється не тільки від прищів, але і пігментних плям. В аптеках України 20% Скінорен можна купити за 400 - 450 грн.

2. Французький крем Діфферін з активною речовиною Адапален, позбавить від вугрів, знизить запалення. Наносять на уражені місця раз на добу, лікування потрібно починати при помірному запаленні. Схему розробляють на 3 місяці, поліпшення настає через місяць. Сумісний з препаратами кліндаміцин фосфатом та бензоїл пероксидом. Differine в аптеках України вартістю 475-530 грн.

3. Зінеріт, до складу якого входить активно діючий еритроміцин і цинк, можна наносити під макіяж. Якщо відразу при появі вугрів почати лікування, дія активних речовин станеться швидше, через 2 тижні від висипу не залишиться сліду. Курс лікування 3 місяці, збільшувати тривалість лікування не рекомендується, так як відбудеться звикання, антибактеріальна дію припиниться. Користувачеві належить приготувати розчин, так як препарат продається в 2 флаконах. Один з порошком, інший з розчинником в кількості 30 мл. Ціна ліків - 311.80 грн.

4. Мазь Videstim з діючою речовиною retinol допомагає від вікових змін шкіри при вугрових висипах, застосовується при комплексному лікуванні дерматитів, екзем. В українських аптеках є в наявності Відестім за цінами 133- 283 грн.

5. Індійський Метрогіл у вигляді гелю з вмістом в кожному грамі препарату до 10 мг метронідазолу. При обробці проблемних місць по 2 рази в день, поліпшення стану настане через 3 тижні, а одужання через 2 місяці. У київських аптеках  Metronidazole достатньо, але відпускають тільки за рецептом. Лікує від рожевих і вульгарних вугрів.

6. Київською фармацевтичною фабрикою випускається крем Акне-стоп. В основу закладено азелінова кислота, яка здатна вирішити проблему з акне, вуграми і пігментацією. Препарат діє без звикання, тому обробка дозволена до півроку. Туб 30 мл коштує 249 грн., Застосовується при зовнішній і системної терапії. Результат при важкому перебігу акне можна помітити через 30 днів.

 

У період комплексного лікування акне, необхідно дотримуватися діючих правил:

• організувати правильне і різноманітне харчування;

• не нехтувати гігієнічними засобами - пінок, гелів для м'якого очищення шкіри;

• не видавлювати вугри, щоб не занести додаткову інфекцію і не залишити рубці;

• змінювати гелі, мазі по сезону і тривалості лікування;

• вибір зволожуючих кремів, очищувальних засобів залежить від холоду, спеки, вологості, середовища проживання;

• в сонячні дні потрібно користуватися фотозахисними засобами, щоб зменшити ризик появи пігментних плями;

• не слід використовувати препарати, які забивають сальні залози.

Застосування сильних або слабких препаратів призначається лікарем залежно від ступеня тяжкості захворювання:

• легкого;

• середнього;

• важкого.

При легкому ступені будуть видні тільки близько 10 комедонів, які не запалені. Коли настане середня тяжкість акне, кількість вугрів виросте до 40 штук. Без лікування відбудеться збільшення площі вугрових висипів. Відкладати обстеження і лікування у дерматолога не можна, щоб не довести до:

• поширення вугрового висипу по всьому тілу;

• підвищення температури;

• рубців;

• депресії.

Від самолікування, видавлювання, безконтрольного прийому ліків, показання стану тільки погіршиться.

 

Ціни, постачальники, торгові марки і аптеки в Україні

Ціна будь-якого препарату, включаючи вугровий висип, завжди залежить від закупівельної вартості, за яку продав постачальник. Якщо в місті немає ні в одній аптеці потрібних ліків від вугрового висипу, українці можуть скористатися послугами інтернет-аптек. Тут кращі фармацевтичні компанії світу пропонують свою продукцію за цінами, нижчими, ніж в звичайних аптеках. Препарати в Україні на замовлення надходять з країн:

• США;

• Франція;

• Польща;

• Чехія;

• Словаччина.

 

Висновок

Акне дуже неприємне захворювання, але переборне. Для цього потрібно звернути увагу на перші симптоми і при появі чорних крапок, вугрового висипу, обстежитися у дерматолога. Тільки лікар правильно оцінить стан організму, призначить препарат, який надасть корисну дію, а не зашкодить.